Działania przyrodniczo-ekologiczne dla dzieci i młodzieży w ramach Kayakmania 2017

W ramach Międzynarodowego Dnia Kajakarza – „Kayakmania Koronowo 2017” w miejscowości Pieczyska koło Koronowa nad Zalewem Koronowskim, w dniu 16 września 2017 r. przeprowadziliśmy działania przyrodniczo-ekologiczne dla dzieci i młodzieży pod nazwą:
"Recyklingowe ozdoby”, oraz

„Pokaz mody ekologicznej – czyli strojów wykonanych własnoręcznie z wykorzystaniem odpadów”,

Przedsięwzięcie to stanowiło element kampanii edukacyjno-informacyjnej promującej działania mające na celu popularyzowanie wiedzy przyrodniczo-ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród jej uczestników i współfinansowane było przez budżet Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

 

Podczas Kayakmanii prowadzone były również działania związane z bezpieczeństwem na wodzie pn.:
„Lepiej zapobiegać niż usuwać skutki – umiem pływać kajakiem”.

Przedmiotem działania było podniesienie świadomości na temat bezpiecznego zachowania się na wodzie w kajaku. Wolontariusze zapoznawali uczestników projektów również z tematami związanymi z wypadkami na wodzie, zasłabnięciami, wyposażeniem apteczki kajakarza oraz przekazali umiejętność kontroli zbiorników wodnych pod katem bezpieczeństwa. Przybliżali uczestnikom projektu obrazy i sytuacje zagrożeń, które mogłyby wydarzyć się na wodzie, pobudzali świadomości uczestników do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem na i w wodzie poprzez wyrabianie umiejętności postępowania w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia.

Aktualności

Bydgoskie Stowarzyszenie Kajakowe Bind…
Miło nam poinforować, że Bydgoskie Stowarzyszenie Kajakowe Binduga zostało przyjęte w poczet członków zwyczajnych PZKaj.
Dowiedz się więcej »
Konferencja Instruktorów Kajakarstwa 1…
W dniach 10-12 listopada, w Ośrodku MAZOWSZE w Soczewce k/Płocka, odbyła się Ogólnopolska Konferencja Instruktorów Kajakarstwa organizowana w ramach programu „Płyń po zdrowie”.  
Dowiedz się więcej »
Działania przyrodniczo-ekologiczne dla…
W ramach Międzynarodowego Dnia Kajakarza – „Kayakmania Koronowo 2017” w miejscowości Pieczyska koło Koronowa nad Zalewem Koronowskim, w dniu 16 września 2017 r. przeprowadziliśmy działania przyrodnicz…
Dowiedz się więcej »